Skip to content Skip to footer

DİĞER ENSTRUMANLAR

Şarj veya IEPE – Bir şarj ivmeölçer kullanıyorsanız bir şarj amplifikatörüne ihtiyacınız olacaktır. Çok az sayıda veri toplama sistemi dahili şarj koşullandırma özelliği sunduğundan harici bir kutu gerekli olacaktır. IEPE ivmeölçerleri, IEPE gücü mevcut olduğundan genellikle doğrudan toplama sistemine bağlanabilir; bu, donanım ihtiyaçlarını en aza indirmenin ideal bir yoludur. Daha eski bir toplama sistemi kullanılıyorsa, pille çalışan/DC sağlananlardan raf Tabanı çok kanallı çözümlere kadar çeşitli IEPE sinyal koşullayıcılar mevcuttur.

Hat İçi Şarj Amplifikatörü – Bu, birçok veri toplama sisteminde yerleşik IEPE gücünü kullanarak şarj ivmeölçerlerini bağlamanın çok popüler bir yolu haline geliyor. Sabit kazançlı amplifikatör, bir BNC/microdot adaptörüne yerleştirilmiştir ve bu, bir şarj ivmeölçerine bağlı düşük gürültülü bir kabloyla doğrudan veri toplama donanımına bağlanmasına olanak tanır.

Filtreler – Analog filtreler, kullanıcıların istenmeyen gürültüyü veya diğer sahte sinyalleri filtrelemesine olanak tanır.

Entegratörler – İvmeölçer sinyalinin hıza veya yer değiştirme değerine dönüştürülmesi nispeten basit bir matematiksel işlemdir. Entegratörler bunu gerçek zamanlı olarak yapabilir ve halihazırda dönüştürülmüş sinyalin kullanılmasına olanak tanır. DJB Instrumentation, taşınabilir kasa veya raf tabanlı sistemlerin yanı sıra sabit, tek veya 9 kanallı çözümlerde modüler sistemler olarak mevcuttur.