Skip to content Skip to footer

SUALTI AKUSTİK TEST SİSTEMLERİ

SignalSound ailesi, özel, yüksek yoğunluklu akustik testler ve su altı akustik testleri için hem ürün hem de hizmetleri kapsar.

Yüksek yoğunluklu akustik testler çoğunlukla yankılanan bir akustik test tesisinde (RATF) veya aşamalı bir dalga tüpünde (PWT) yapılır. Test tesisleri, havacılık bileşenlerini test etmek için çok yüksek ses basıncı seviyeleri üretmek için kullanılır. Roket ve uçak gürültüsü havacılık yapılarına ve bileşenlerine zarar verebilir. Akustik uyarma genellikle elektrodinamik veya hidrolik çalkalayıcılar kullanılarak simüle edilemez ve mühendisler uygun akustik uyarımı oluşturmak için RATF’lere ve PWT’lere güvenir.

Özellikler

 • SignalSound sualtı akustik test sistemleri, sonar aralık kalibrasyonu, gemi imzası üretimi ve mayın patlaması dahil olmak üzere çeşitli su altı uygulamalarına odaklanır. Sualtı gürültü kaynakları normalde denizaltılar veya yüzey hedefleri ile ilişkili akustik imza oluşturabilir.

  İster bir yankılanan akustik test tesisinde (RATF) bir uzay aracını ister ilerleyen bir dalga tüpündeki (PWT) bir bileşeni test etmek olsun, çalışma prensipleri aynıdır. Her iki tesis tipi de basınçlı hava veya azot akışı, gürültü kaynakları, test odaları ve akustik kontrol sistemleri gerektirir. Data Physics, yeni tesis geliştirme için uzmanlık ve ekipman sunmanın yanı sıra mevcut tesislerin onarımı ve servisi de sunabilir.

  Yeni tesis geliştirme için, Data Physics herhangi bir RATF veya PWT projesinde birincil taşeron olarak görev yapabilir. Yetenekler arasında konsept ve ön tasarım, özel ekipman temini, tasarım ve inşaat toplantıları, başlangıç ​​faaliyetleri, kabul testi, eğitim ve dokümantasyon bulunmaktadır.

  Yüksek yoğunluklu akustik test tesisleri önemli bir yatırımı temsil eder ve SignalSound hizmetleri ve desteği bu yatırımın uzatılmasına yardımcı olabilir. Eğitimli teknisyenler gürültü kaynaklarını, amplifikatörleri ve soğutma ünitelerini onarabilir ve mevcut test tesisleri en son akustik kontrolörler, dinamik sinyal ölçüm sistemleri, gürültü kaynakları, amplifikatörler ve soğutma üniteleri ile yükseltilebilir.

  1973 yılından bu yana, Gearing & Watson etkileyici bir su altı ürünleri serisi geliştirmiştir. Gearing & Watson artık Veri Fiziğinin bir parçası olarak bu miras devam ediyor. Data Physics, ses kaynakları, dönüştürücüler, sürücü elektroniği, çekme balıkları, çekme kabloları, tam taşıma sistemleri, deneme desteği ve servisi gibi su altı akustik testleri için eksiksiz anahtar teslimi çözümler sunar.

  SignalSound sualtı akustik ürünleri, denizde, her türlü pasif sonar ve pasif menzil sistemleriyle çalışmak için simüle edilmiş hedef spektrumları yansıtmak için çok yönlü bir yol sağlar. Düşük frekanslı sualtı projektörleri (hidrosounders) ayrıca kesişen sonarları çalıştırmak için titreşimler üretir ve aktif sonarlarla çalışmak için bir yankı tekrar alt sistemi içerir.

  SignalSound sualtı projektörleri aşağıdaki yapılandırmalardadır:

 • Römorkörler, Yardımcılar, COOP,

 • Gemi Gövdeye Monte Edilebilen Sistemler,

 • Denizaltı Gövdesine Monte Edilebilen Sistemler,

 • Deniz Tabanı Kurulumu,

 • Entegre GPS’li Serbest Ölçüm Sistemleri.

KATALOG

Bu sistemler aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılır:

 • Gemiler, Denizaltılar, Helikopterler ve Deniz Devriye Uçakları için Komuta Ekibi Eğitimi,
 • Gerçekçi Bir Ortamda Modern Denizaltı Hedeflerinin Tespiti ve Sınıflandırılması Sanatında Sonar Operatörleri için Eğitim,
 • Hizmet İçi Sonarlar için Performans Kanıtlama ve Yeni Geliştirme Sonarları için Tasarım Kanıtlama,
 • Yüksek Güç Kalibrasyon Sistemleri,
 • Akustik Aralık Kalibrasyonu, Araştırma ve Oşinografik Uygulamalar,
 • Mayın Tarama İşlemleri.