Skip to content Skip to footer

Yatay Şok Test Sistemleri

Yatay Darbe Test Sistemleri (HITS), araç frenleme ve hızlanma, ray anahtarlama, kamyon yerleştirme ve diğer yatay darbe türlerinin yatay hızlanma etkilerini simüle eder. HITS ayrıca taşıtlar hızlanırken, fren yaparken ve dönüş yaparken taşınan yükün yaşadığı dinamikleri de kopyalayabilir. Uzmanlaşmış HITS, çarpışma veya patlayıcı olaylarla ilişkili yatay etkiler gibi çok daha yüksek enerji olaylarını gerçekleştirme yeteneğine sahiptir.

Özellikler

  • Yatay Darbe Test Sistemleri (HITS), araç frenleme ve hızlanma, ray değiştirme, kamyon yerleştirme ve dağıtım ve taşıma sırasında ortaya çıkan diğer yatay darbe türlerinin yatay hızlanma etkilerini simüle eder. Standart HITS modelleri, ASTM D4169 Çizelge G, ASTM D4003 ve diğer kurumsal, sanayi ve devlet spesifikasyonlarına göre test etmek için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Federal Motor Taşıyıcı Güvenlik İdaresi’nin (FMCSA) yayınlamış olduğu Kargo Güvenlik Kurallarına uygun olarak test yapabilen, araçlar hızlanırken, fren yaparken ve dönüş yaparken taşınan yükün yaşadığı dinamikleri çoğaltan Custom HITS modelleri mevcuttur.
  • Yüksek performanslı HITS, çarpışma veya patlayıcı olaylarla ilişkili yatay etkiler gibi çok daha yüksek enerji olaylarını çoğaltma yeteneğine sahiptir.

HITS Taşıma

  • Taşıyıcı, düz bir yatay yüzeye ve ön uçta entegre bir dikey darbe yüzeyine (“bölme”) sahip sert bir kaynaktır. Dikey yapı, bir vagon veya römorkun ucunu simüle eder ve paketlerin ve ürünlerin yatay darbe yüklerine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yüzeylerin her biri (yatay ve dikey), test örneklerinin montajı ve sabitlenmesi için dişli eklerle donatılmıştır.

HITS Kılavuz Rayları

  • C-kirişlerine sabitlenmiş iki hassas kılavuz ray, HITS taşıyıcı için yatay destek ve kılavuzluk sağlar. Taşıyıcıdaki sıfır boşluklu bilyalı rulmanlar, taşıyıcının kılavuz raylar boyunca sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlar. Rulmanlar, taşıyıcının altına monte edilir ve sıfır boşluklu numune yüzey yan erişimine sahip bir sistem elde edilir; sistemin en geniş kısmı taşıyıcının kendisidir.

HITS Programcı

  • HITS programcı tasarımı, çeşitli yastıklı taslak dişli vagon etkisi veya diğer düşük genlikli, uzun süreli olayları simüle eder. Sismik kütleye monte edilmiş bir pnömatik silindir, taşıyıcının dikey bölmesine monte edilmiş elastomer modüllere sahip bir piston ve bir basınç kontrolöründen oluşur. Piston ve elastomerler, trapezoidal darbenin yükselişini ve bozulmasını kontrol eder ve silindir, iç basıncına göre hızlanma seviyesini kontrol eder.

KATALOG

HITS Tahrik Sistemi

  • Taşıyıcı, çubuğu arabanın altına kalıcı olarak tutturulmuş olan uzun stroklu bir pnömatik silindir ile hızlandırılmaktadır. Bir testten önce, hava beslemesi bu silindirden izole edilir ve her iki ucu atmosfere boşaltılır, bu da şaryoya tamamen pasif ve numune yükleme ve / veya inceleme için yaklaşılmasını güvenli hale getirir. Ek güvenlik için frenler de bu koşullar altında uygulanır. Testten hemen önce, silindirin kıç ucunu önceden şarj edilmiş bir hava deposuna bağlamak için büyük bir valf çalıştırılır. Bir testi başlatmak için frenler bırakıldığında, hava silindire akar, çubuk uzar ve taşıyıcı istenen hıza hızlandırılır.

HITS Reaksiyon Kütlesi

  • Sismik reaksiyon kütlesi, taşıyıcıdan bağımsız olan raylar ve yatak üzerinde sürülen masif, sağlam bir çelik yapıdır. Bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir kıvırma silindiri tarafından tutulur. Sismik kütle, yüksek şok kuvvetlerini zeminden izole etmeye yarar, böylece büyük bir beton temel veya payanda geri dayanağı gerekmez.