Skip to content Skip to footer

AERODİNAMİK TESTLER İÇİN EKİPMANLAR

Özellikle Rüzgâr tünelleri için Aerodinamik test ekipmanları üreten Ate AEROTECH firması 1985’ten bu yana faaliyet göstermektedir. Aerodinamik ekipmanların yanı sıra, robotik kol ve özel test ekipmanları sağlayarak sektöre katkıda bulunmaktadır. Aşağıda Aerodinamik Test Ekipmanları için örnek sistemler yer almaktadır.

dış balans sistemleri

Tünellerin alt ve üst kısımlarına ihtiyaca uygun 6 eksenli balans sistemleri tasarlayan firmanın, küçük tüneller için de 3 eksenli ürünleri de mevcuttur.

model hareket sistemleri

Model araçların hassas hareketini (0,01mm) sağlayan ürünleriyle otomotiv testlerinde ihtiyacı karşılamaktadır.

kayar zeminler

Otomotivde araç hareketi ve Havacılık alanında da iniş takımı testleri gibi hareket gerektiren testlerin yapılmasında büyük önem taşıyan hareketli zeminler için tasarım ve üretim desteği mevcuttur.

STING DESTEK SİSTEMLERİ

Yay şeklindeki bu destek sistemleriyle Havacılık-Uzay alanındaki testleri daha hızlı şekilde uygulayabilirsiniz. Bu sistemlerin ucundaki balans sistemleri de ATE Aerotech tarafından geliştirilmektedir.

AKIŞ İZLEME SİSTEMLERİ

Ate AEROTECH, büyük açık rüzgâr tünellerinde hava akış ölçümü için eksiksiz bir çözüm sunar.
Sistem, rüzgar tüneli test bölümündeki basınç, hız, sıcaklık veya akustik gürültü gibi parametreleri ölçmek için çeşitli probları doğru bir şekilde konumlandırarak istenilen profili elde etmeyi sağlar.