Skip to content Skip to footer

ADL-M15 TAŞINABİLİR TİTREŞİM ÖLÇER

Taşınabilir vibrometre ADL M15, 3 titreşim parametresini ölçmek için tasarlanmış çok işlevli bir ölçüm cihazıdır: titreşim hızı, titreşim ivmesi, titreşim deplasmanı; özel yazılım kullanılarak titreşim sinyalinin spektral bileşiminin belirlenmesinin yanı sıra tepe faktörüne göre rulmanların teşhisi.

Özellikler

 • Taşınabilir vibrometre ADL M15’in başlıca avantajları:
  • manyetik tutturmalı minyatür tasarım ve ölçüm sürecinde insan faktörünün etkisini tamamen ortadan kaldıran bir M5 dikmesine sabitleme olasılığı;
  • parametreleri ayarlama yeteneği: zaman, sıklık ve yoklama sıklığı;
  • darbelere ve düşmelere karşı yüksek derecede koruma;
  • dahili batarya;
  • USB veya Bluetooth üzerinden hızlı veri aktarımı;
  • harici cihazlara bağlantıdan bağımsız olarak olay kaydedici (gerçek zamanlı saat, NFC modülü);
  • büyük miktarda veri depolamak için dahili flash bellek;
  • belirtilen titreşim parametrelerinin aşılması durumunda renkli gösterge olasılığı olan dahili ekran;
  • verileri küresel sisteme aktarma yeteneği;
  • acil durum değerlerinin korunması;
  • 0,01’e kadar ölçüm farklılığı;
  • parlak OLED ekran;
  • kullanım kolaylığı
  Klasik vibrometre

  Klasik vibrometre – bu mod, cihazın genel titreşim seviyesinin bir göstergesi, tepe değerlerinin ölçümü, tepe faktörüne göre rulmanların yer değiştirmesi veya teşhisi olarak cihazın klasik kullanımını ifade eder.

  Titreşim analiz cihazı modu

  Titreşim analiz cihazı modu – titreşim spektrumunu sunma ve verileri profesyonel yazılıma kaydetme özelliğiyle “klasik titreşim ölçer” modunda olduğu gibi tüm işlevleri gerçekleştirmenize olanak tanır.

  “Hızlanma-sabitleme” modu

  “Hızlanma-sabitleme” modu, pompalar ve elektrikli tahrikler, üfleyiciler, türbinler, kompresörler, değirmenler, dişli kutuları ve sık sık başlatma ve durdurmalara maruz kalan diğer ekipmanlar dahil olmak üzere yedek ünitelere geçildiğinde, onarımlardan sonra ekipmanın birincil teşhisi için geçerlidir.

  Bu mod, hızın çalışma hızına ayarlandığı andan itibaren ve ayrıca hızın ekipmanın tamamen durmasına kadar düştüğü andan itibaren verileri kaydetmenizi sağlar. Ardından, titreşim genliğinin zamana bağımlılığına ilişkin bir eğilim oluşturmanıza olanak tanır. Bu teşhisin ana amacı, hızı değiştirirken ve şaftın kritik frekanslarını geçerken ekipmanın hasar görmesini önlemektir.

  İzleme

  İzleme – örneğin bir saat, bir gün veya bir hafta gibi belirli bir süre sonra titreşimi ölçmek ve titreşim parametrelerini kaydetmek için bir titreşim ölçer kurmanıza olanak tanır.

  Bu mod, dişli kutuları, pompalar, gaz üfleyiciler, türbinler, üfleyiciler, konveyörler vb. gibi herhangi bir endüstriyel ekipmanın tam bir titreşim incelemesini ve izlemesini yapmanızı sağlar.

  Paletli

  Paletli – bakım personelinin, hem NFC etiketlerini hem de titreşim verilerinin sıralı standart kaydını kullanma olasılığı olan çok sayıda nesne ve kontrol noktası ile belirli bir rota boyunca çalışması.

  Bu mod, işletmedeki tüm ekipmanın izlenmesini büyük ölçüde kolaylaştıracak, planlı bir baypas için verimli ve uygun bir rota oluşturmanıza ve uzman uzmanları değil, hat personelini dahil etmenize ve aynı zamanda ölçümler sırasında kafa karışıklığını ve hataları ortadan kaldırmanıza izin verecektir.

KATALOG

ParametreDeğeri
Titreşim hızının ortalama karekök değeri0,01—200 mm/sn
Titreşim ivmesinin tepe değeri0,1—200 m/s2
Titreşim yer değiştirme aralığı2-2000 mikron
Titreşim sinyalindeki aykırı değerleri değerlendirme imkanıVar
Titreşim hızı sinyalinin spektral bileşimini tahmin etme olasılığıEvet (özel yazılım yardımıyla)
Frekans aralığı10-1000Hz±5%
Toz ve nem koruma sınıfıІР 54
Güç kaynağıLi-Pol pil, 3,7 V; 370 mAh
Pil ömrü8 saate kadar
Pil Şarj KonnektörüUSB, type C – 5 В 0.5 А
Şarj süresi, saat2,5
Çalışma sıcaklığı aralığı-10 ila +40° C
Nem, %85
Kaba ölçüler (manyetik tutturmalı), mm30х28х90
Ağırlık, g70