Anasayfa Hakkımızda Temsilcilikler Servis İletişim

EN

© 1991 - 2020   Tüm Hakları   Star Teknik Elektronik Cihazlar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘de Saklıdır.

Ana Sayfa

Temsilcilikler

Hakkımızda

Ürünler

Servis

İletişim

Çevre Koşulları Test Sistemleri

Aerodinamik Test Sistemleri ve Özel Test Çözümleri

Görüntüleme ve İşleme Sistemleri   -   Otomotiv Çarpışma Test Platformları

Malzeme Test ve Metroloji Cihazları

Barbaros Mahallesi, Başkan Sokak, No: 23/1-2

34662, Üsküdar / İstanbul / Türkiye

+90 (216) 651 07 00   (PBX)

+90 (216) 651 07 14   (FAKS)

ISSI - INNOVATIVE SCIENTIFIC SOLUTIONS INCORPORATED

ISSI, 1995 yılında kurulmuş olup, akışkan dinamiği, aerodinamik, yanma analizi, basınca duyarlı boya, sıcaklığa duyarlı boya, kesme gerilimi sensörleri ve bunların zamanlama ve kontrol cihazlarını kullanarak ölçüm ve testlerinize uygun, doğru ve yenilikçe çözümler sunmaktadır.

BASINCA DUYARLI BOYALAR

SICAKLIĞA DUYARLI BOYALAR

PARÇACIK GÖLGE HIZ ÖLÇÜMÜ

(PSV)

DÜZLEMSEL DOOPLER HIZ ÖLÇÜMÜ

(PDV)

Günümüzde basınca duyarlı boyalar, kısaca PSP, uçak, helikopter, otomotiv, yüksek hızlı tren, köprü ve mimari modeller ve bileşenlerinin testlerinde kullanılmaktadır.

Bu yöntem bazı moleküllerin oksijen duyarlılığına bağlı olarak, özel ışık ve filtreler aracılığıyla analiz edilmesi yöntemidir.

Klasik yöntemde, PSP düşük frekansta ya da durağan durumda kontrol edilirken, Hızlı PSP yöntemiyle, Hızlı kameralar kullanılarak anlık değişimi de (20kHz’e kadar) yavaşlatılmış çekimde görmeye olanak sağlamaktadır.

Modeller üzerinde yüzey sıcaklığı dağılımlarını ölçmek için geleneksel olarak kullanılan ısılçiftler ve RTD’ler yerine bu teknikte ürüne müdahale en aza indirgenmiş olup, yüksek çözünürlük sağlanır. PSP’ye benzeyen bu teknikte (TSP) de model yüzeyinin boya ile kaplanması ve yüzeyin uygun ışık ile aydınlatılıp verinin analizine dayanır. TSP'den gelen parlaklık yerel sıcaklığın bir fonksiyonudur ve bu nedenle kameradaki her piksel bir ısılçift görevi görmektedir.

Parçacık gölge hız ölçümü (PSV), microPIV ve İleri Saçılma PIV (fsPIV) özelliklerinin çoğunu paylaşan yeni bir tekniktir. Bir akıştaki parçacıklarının yer değiştirmesini ölçmek için düşük güçlü darbeli LED ışık kaynaklarını kullanır. PSV görüntüleri, boyut ve şekil gibi parçacık parametrelerini karakterize etmek için de kullanılabilir. Işık kaynağı olarak herhangi bir darbeli ışık sistemi kullanılabilir; bununla birlikte, LED'ler yoğun mikrosaniye ışık darbeleri üretmek için kısa darbeli modda aşırı tahrik edilebildiğinden özellikle uygundur. Ayrıca, LED'lerin yüksek hızlı kameralarla birlikte kullanılması, 10'luk kHz bant genişliğine sahip yüksek hızlı bir sistem oluşturabilir.

Düzlemsel Doppler Velocimetry (PDV, Doppler Global Velocimetry, DGV olarak da bilinir), düzlemde üç bileşenli hız ölçümleri üretebilen görüntü tabanlı bir tekniktir. PDV ile, LDV'ye benzer şekilde akıştaki partikülleri tarafından dağılmış ışığın Doppler kayması ölçülür. PDV gerçekleştirmek için, akış saçılan parçacıklar ve sorgulama bölgesini aydınlatmak için bir lazer tabakası kullanılır. Sorgu bölgesi, birkaç CCD kamera tarafından moleküler emilim filtreleri ile görüntülenir ve görüntüler, hızları belirlemek için bir dizi kalibrasyon görüntüsü kullanılarak sonradan işlenir.

Kataloglar

     ● ISSI_Product Catalog_Official_2020.pdf