Skip to content Skip to footer

GAZ TÜRBİN ENERJİ SANTRALLERİNİN YENİLENMESİ

300’den fazla çalışanı ve 110 yılı aşkın tecrübesi ile orta ölçekli bir işletme olarak 1904 yılında yapı ürünleri üreticisi olarak kurulan FAIST, tesis mühendisliği ve otomobil endüstrisi için sistem sağlayıcısı haline gelmiştir. FAIST, temel yetkinliği olan akustik ile endüstrinin birçok dalında insanları ve çevreyi korumaktadır.

FAIST’in firma merkezi Almanya’nın Krumbach kentinde konumlandırılmış olmakla beraber Bremen, Frankenthal, Romanya ve Çin’de kendine FAIST lokasyonları bulunmaktadır. FAIST, ses yalıtım sistemleri, hava emme sistemleri, akustik davlumbazlar, akustik ölçüm odaları ve aeroakustik rüzgar tüneli sistemleri gibi çözümler üretmektedir.

Özellikler

Bir gaz santralinin işletmecisi olarak zorluğun farkındasınız: gaz santralleri, gerekliliklerine uygun olarak, bekleme görevleri ve güç üretimindeki esneklikleri ile enerji üretim karşılamalarında önemli unsurlardır. Ancak, kömürle çalışan modern enerji santrallerinden ve yenilenebilir enerji kaynaklarından gelen rekabet, gaz santralleri için pazar ortamını giderek daha karmaşık bir haline sokar. Bu nedenle gaz türbinleriyle etkili güç üretimi çok daha önemli hale gelir. FAIST, hava emme sistemi, daha fazla verimlilik için bir yapı taşıdır.

Hava giriş sisteminizi optimize etmek için farklı yükseltme ve güçlendirme seçenekleri sunan FAIST: Bileşen hizmet ömrünü uzatmak için iyileştirilmiş filtreleme, basınç kaybını en aza indirmek için modern filtreler ve böylece gelişmiş performans, ayrıca giriş havasını soğutmak için ısı eşanjörleri ve evaporatif soğutucular sağlamaktadır. Bu bileşenlerin bir kombinasyonu genellikle gaz türbini enerji santralinizin performansını artırmak için mantıklıdır.