Anasayfa Hakkımızda Temsilcilikler Servis İletişim

EN

© 1991 - 2020   Tüm Hakları   Star Teknik Elektronik Cihazlar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘de Saklıdır.

Ana Sayfa

Temsilcilikler

Hakkımızda

Ürünler

Servis

İletişim

Çevre Koşulları Test Sistemleri

Aerodinamik Test Sistemleri ve Özel Test Çözümleri

Görüntüleme ve İşleme Sistemleri   -   Otomotiv Çarpışma Test Platformları

Malzeme Test ve Metroloji Cihazları

Barbaros Mahallesi, Başkan Sokak, No: 23/1-2

34662, Üsküdar / İstanbul / Türkiye

+90 (216) 651 07 00   (PBX)

+90 (216) 651 07 14   (FAKS)

GÜRÜLTÜ AZALTICI AKUSTİK SİSTEMLER

FAIST ANLAGENBAU GMBH

Baskı Endüstrisi

FAIST, matbaanızın yüksek taleplerine yönelik ses ve gürültü koruma çözümleri sunar. İster iş, ister oylama, ister gazete baskısı olsun FAIST, şirketinizin tüm alanlarında işyeri optimizasyonu sağlar.

Gürültü korumanın sürekli geliştirilmesi ve yenilikçi fikirlerin uygulanması bizi dünya çapında matbaalar için lider bir şirket haline getirmiştir. Bireysel olarak planlanan ses yalıtımı, şeffaflık, renk, havalandırma ve aydınlatma - ses ve gürültü koruması için esnek standart yapım sistemimiz gereksinimlerinizi tam olarak karşılar.

VBG 121'e göre matbaalardaki işyerlerinde yasal maksimum ses seviyesinin 83 dB (A) olduğunu bilmekte fayda vardır. Birçok matbaa halihazırda 70 dB (A) 'nın altında bir maksimum ses seviyesi belirlemiştir.

Baskı sektöründe kısmen çok yüksek hızlar, muazzam üretim performansı elde etmenizi sağlar. Makine operasyonunda görev alan kişiler için yüksek gürültüye maruz kalma, özelleştirilmiş gürültü korumasını özellikle önemli hale getirir. Ses ve gürültü koruma tesislerimiz, çalışanlarınıza iş baskısında ideal çalışma ortamı sağlar.

Kağıt Endüstrisi

FAIST’in kapsamlı programı ile kurumunuz için ileriye dönük ve etkili ses yalıtım konseptlerine güvebilirsiniz. Gürültü kontrol tesislerimiz, DIN EN 13023 EC Direktifi uyarınca oluklu mukavva endüstrisi için öngörülen değerleri garanti eder.

Oluklu mukavvalar, laminasyon üniteleri, kesme ve katlama istasyonu, giyotin ve kenar döşeme egzoz - oluklayıcı ve işleme alanınızdaki tüm ilgili gürültü kaynaklarını dahil eden FAIST, tüm agregaları, örneğin salon yüksekliğinde bir duvarla ayrı ayrı veya toplu olarak kapatabilir.

Operatör olarak, fabrika iş mağazanızda çalışan dostu bir akustik seviye ve temiz hava için ses yalıtımlı kabinleri ve kontrol merkezlerini kullanarak makinelerinizin gürültü korumasından tamamen yararlanabileceksiniz.


- En yüksek planlama hassasiyeti,

- Mükemmel form, mükemmel fonksiyon,

- İyi tasarlanmış havalandırma,

- En iyi çalışma koşulları,

- Ek akustik kurulumlar.

Deformasyon Teknolojisi

Elbette, şirketinizdeki gerekli güvenlik sistemlerine uygun olarak, şekillendirme teknolojisi alanındaki tüm gereksinimleri karşılayan FAIST, son derece gelişmiş gürültü koruma sistemleri sunmaktadır.

Özellikle gürültü önleme sistemlerimiz, üretiminizdeki düşük frekanslı ve dürtüsel gürültü kaynaklarını kapsamaktadır. Titreşimi ve yapıdan kaynaklanan gürültüyü önlemek için bileşenlerin tamamen ayrılmasına FAIST özellikle dikkat etmektedir.

Şekillendirme teknolojisi alanında gürültü koruması için hedeflenmiş çözümler ve konseptler üzerinde çalışan FAIST, malzeme, üretim ve gürültü koruma montajındaki maliyetleri azaltmayı mümkün kılar.

Şekillendirme teknolojisi için kullanılan bu ses yalıtım teknolojisi, basım alanındaki AB Direktifi 2003/10 / EG'ye uymayı mümkün kılmaktadır.

Montaj süresi, şekillendirme teknolojisi için gürültü önleyici kaplamanın modüler tasarımı ile büyük ölçüde azalır. Bu, preslerin duruş sürelerini belirgin şekilde kısaltır ve bu da müşteriler için gerçek maliyet tasarruflarını temsil eder.


- Özel olarak uyarlanmış gürültü kontrol konseptleri,

- Mükemmel form, mükemmel fonksiyon,

- Modüler montaj.

Üretim Hattı - Makina Gürültü Azaltıcı Sistemler

Makine yapımı alanınız için eksiksiz gürültü koruması planlaması ve üretimi sağlıyoruz. İster standart STB sistemimiz ister üretim tesislerine entegre edilen veya kısmi muhafazalar olarak kullanılan makineler için özel tasarımlarımız olsun, ürünlerimiz kuruluşunuzda güvenli, gürültüsüz ve stressiz bir çalışma ortamı sağlar.


Örnek Uygulamalar;

- İşleme Mrkezleri,

- Ambalaj Üretimi Makineleri,

- Plastik Üretim Makineleri,

- Beton Üretim Makineleri,

- Yapı Malzemesi Makineleri,

- Döküm/Kumalama Tesisleri,

- Metalurji Tesisleri,

- Kereste Endüstrisi,

- Taşlama Makieleri,

- Öğütücü ve Değirmenler.

Kontrol Kabinleri

İşyerinde gürültü koruması uzmanı olarak, tüm endüstriyel uygulamalar için kontrol merkezleri, ses yalıtımlı kontrol odaları ve kontrol kabinleri tedarik etmekteyiz.


 Öne Çıkan Özelliklerimiz;

- Gürültü önleme elemanlarımız 36 dB ve 50 dB arasında bir gürültü azaltma değeri (Rw) elde eder,

- Bireysel ölçümleri ve fikstürleri - cam ve kapıların miktarı, elektrikli ekipman, iklim kontrolü ve havalandırma, ayrıca iç ve dış renkleri siz belirlersiniz.,

- Merdivenler, platformlar ve korkulukların, mevcut altyapınıza sorunsuz bir şekilde dahil olmasını garanti eder,

- Çarpma kapılar ve sürgülü kapılar ve gerekirse özel çözümlere erişim seçenekleri sunar,

- Duvar yapıları için özel gereksinimlerinizi dikkate alıyoruz,

- Bir platform kurarken çelik alt yapı statik gereksinimleri karşılar,

- Şirketinizde, kısa sürede ve güvenilir bir şekilde bir araya gelebiliriz,

- Boyuta bağlı olarak, kontrol merkezinizi tesisimizde önceden monte ediyoruz. Daha sonra hemen üretim salonunuzda faaliyete geçirebilirsiniz,

- Çift ve çok katlı kontrol merkezlerinin yanı sıra eğimli ve büyük yüzey camları da mümkündür.

Çini ve Seramik Endüstrisi

Seramik endüstrisi için birçok iyi tasarlanmış ürün tedarik eden FAIST: kurutma ekipmanı (bölmeli kurutucular ve sürekli kurutucular), tutma fırınları ve ön ısıtıcılar, kurutma kapıları, yarık nozul duvarları ve hareketli üfleyici duvarlar gibi kurulumlar ve düzeltme rafları sunmaktadır.

Kurutucularımız seramik endüstrisinin yüksek mekanik ve kimyasal gereksinimlerini rahatlıkla karşılar. (- 300°C'ye kadar ve bazen %100'e kadar nem.)

Korozyon koruması, buhar geçirimsizliği ve servis ömrü açısından en yüksek kalite standartlarını karşılayan ekipmanlar üreten FAIST, sadece yüksek kaliteli malzemeler kullanmaktadır (Galvanizli metal, çinko ve alüminyum kombinasyonu ile paslanmaz çelik). FAIST, kurum içi toz boya tesisinde ISO 12 944 C2-C5 uyarınca birkaç kat kaplama uygulamaktadır. Böylece yüksek mekanik mukavemet ile mükemmel yüzey kalitesini garanti eder. Ayrıca, maksimum çevre korumasına katkı sağlamaktadır.